Prečo ísť na FEIT

Jednoducho preto, lebo budeš na dobrej škole, s fajn profákmi a kvalitnými študijnými odbormi. Ak to ale potrebuješ v bodoch, tak pre toto:

Študuješ čo trh bude potrebovať

Učíme perspektívne odbory na TOP fakulte v rámci Slovenska.

Patríme k najlepším školám v SR

Sme moderná univerzita so špičkovým vybavením učební a laboratórií.

Nepoznáme hranice

Zabezpečíme ti študijné pobyty na najlepších európskych univerzitách.

Úrad práce nikdy neuvidíš

Naši absolventi majú 96 % uplatniteľnosť v odbore na Slovensku aj v zahraničí.

Budeš pracovať s najlepšími

Môžeš absolvovať aj platenú stáž vo firmách doma aj v zahraničí.

Sprechen sie English for FREE

Naučíš sa cudzí jazyk ZADARMO - platí ti to budúci zamestnávateľ.

Žiaden problém s bývaním

Máš istotu ubytovania v moderných internátoch priamo v areáli univerzity.

Výška je o zábave

K dispozícii máš bohaté kultúrne a športové zázemie.

Zarobíš si vlastnou hlavou

Dáme ti štipendium až do výšky 1200 EUR.

Neskončíš pri pokladni

Priemerný mesačný príjem našich absolventov je 1111 EUR (zdroj: Sociálna poisťovňa).
No a okrem toho sú v Žiline fakt pekné baby (a chalani samozrejme tiež), úžasná príroda, super futbal (aj dobrý hokej), kopec miest, kde sa dá naozaj naplno žiť a pohodlne sem docestuješ zo všetkých smerov.

Referencie absolventov

 • "So štúdiom na Elektrotechnickej fakulte som veľmi spokojná. Počas štúdia som získala veľa zaujímavých informácií v oblasti prístrojov, senzorov a technológií využívaných v biomedicíne, ktoré teraz uplatňujem pri vývoji medicínskeho zariadenia."

  Alexandra, absolventka odboru Biomedicínske inžinierstvo na FEIT
  Systémová analytička - GlobalLogic s.r.o.
 • Na Elektrotechnickej fakulte som bol spokojný, pretože mi pomohla kriticky myslieť a logicky uvažovať v oblasti programovania. Nadobudol som vzdelanie a skúsenosti v oblasti 3D grafiky a animácie, ktoré mi pomohli presadiť sa v zahraničí.

  Andrej, absolvent odboru Multimediálne inžinierstvo
  Doktorand - Queen Mary University of London, UK
 • "Po ukončení štúdia na Elektrotechnickej fakulte Žilinskej univerzity v Žiline už siedmy rok pracujem pre zahraničnú firmu. V praxi sa presviedčam, že tých päť rokov štúdia bol môj najlepšie investovaný čas. Každodenne v práci využívam získané vedomosti zo štúdia, ktoré ďalej rozvíjam a prehlbujem. V práci využívam poznatky zo sieťových technológií pri návrhoch softvérových riešení, ktoré následne overujem v praxi."

  Stanislav, absolvent odboru Digitálne technológie na FEIT
  Projektový manažér - UniControls a.s.
 • "Vysokoškolské štúdium z vás neurobí automaticky úspešného človeka, no dá vám čas a priestor a informácie na to, aby ste zistili, čo chcete v živote naozaj robiť. Štúdium Multimediálneho inžinierstva bolo skvelé, pretože som získal prehľad a skúsenosti nielen s video a audio produkciou, ale aj základy programovania počítačového videnia a spracovania signálov. Toto sú technológie, ktoré zažívajú v súčasnosti boom. Ja som na týchto skúsenostiach postavil krátko po škole úspešný biznis."

  Peter, absolvent odboru Multimediálne inžinierstvo na FEIT
  CEO - Mynd SK s.r.o.
 • "Štúdium na FEL mi ponúklo veľa informácií a poznatkov z oblasti elektrotechniky a elektroniky a je dobrým základom úspešnej kariéry. Veľmi kladne hodnotím aj prístup a ochotu zamestnancov na fakulte."

  Tomáš, absolvent odboru Elektrotechnika na FEIT
  Doktorand na FEIT
 • "Po nástupe do zamestnania bolo pre mňa príjemným zistením, že nemusím začínať, ako sa hovorí „od podlahy“. Štúdium zamerané na automatizáciu procesov v železničnej doprave mi poskytlo vedomosti, ktoré si priamo vyžaduje moje pracovné zameranie. Takisto mi pomohlo osvojiť si špecifický prístup k riešeniu úloh z oblasti dopravných zabezpečovacích systémov. Je zadosťučinením pozrieť sa späť s vedomím, že som školské lavice nedral nadarmo. "

  Jozef, absolvent odboru Automatizácia na FEIT
  Subproject manager pre elektronické stavadlá - Siemens s.r.o.
 • "Štúdiom odboru Telekomunikácie na Elektrotechnickej fakulte som získal veľa poznatkov a potrebný prehľad v informačno-komunikačných technológiách, ktoré využívam  v pracovnom živote. Okrem základného štúdia som mal príležitosť pracovať v univerzitnom Vedecko-technologickom parku a rozvíjal som svoje kompetencie v oblasti podnikania a kariérneho rozvoja, kde som si vybudoval mnoho užitočných kontaktov. V neposlednom rade som si na univerzite počas štúdia užil bohatý spoločenský život spojený s akciami rôzneho druhu."

  Andrej, absolvent odboru Telekomunikácie na FEIT
  Produktový manažér - SWAN a.s.
Podať prihlášku