Hľadáš najlepšiu vysokú školu?

Aj Žilinská univerzita v Žiline patrí medzi top školy

Aj v Liptovskom Mikuláši sa dajú študovať digitálne technológie
20. februára 2018
Príď sa zabaviť na 1. Jarné hry Elektrikárov!
10. apríla 2018
Ukázať všetko

Hľadáš najlepšiu vysokú školu?

Aj Žilinská univerzita v Žiline patrí medzi top školy

 

Ako si správne vybrať vysokú školu, na ktorej budeš nielen študovať?

Váhaš a nevieš prísť nato, čo bude pre teba v živote tou najlepšou cestou, chceš viac ako uplatniť sa? Chceš mať nadštandardný príjem a venovať sa tomu, čo ťa baví? Príď študovať na UNIZA na Elektrotechnikú fakultu. Máme pre teba prichystané super podmienky na štúdium, šport aj zábavu. V ubytovaní sa radíme medzi popredné univerzity, čo sa týka kvality aj čistoty izieb a tá cena, v porovnaní s inými, je bezkonkurenčná.

 

Vieš, ktoré univerzity a vysoké školy sú najlepšie v rámci Slovenska?

Podľa prieskumu na portáli profesia.sk skončila Žilinská univerzita v Žiline na štvrtom mieste. V rámci Slovenska sa tak zaradila medzi top univerzity. Elektrotechnická fakulta sa umiestnila celkovo na siedmom mieste a na 2. mieste mimo bratislavských fakúlt. Dokonca sme jednotka v rámci fakúlt na Žilinskej univerzite. Portál profesia.sk sa zameral na požiadavky zamestnávateľov na budúceho uchádzača o prácu.

 

Rebríček univerzít a fakúlt (zdroj: profesia.sk)

 

Máš predstavu, čo by si chcel študovať?

Ak si aspoň trochu technický typ a rád používaš počítač nielen na hranie, Elektrotechnická fakulta UNIZA je ako stvorená pre teba. Naši študenti našli uplatnenie nie len doma na Slovensku, ale aj vo svete sú špičkovými odborníkmi v oblasti IT, robotiky, elektrotechniky, biomedicínskeho inžinierstva a multimédií.

 

Nevieš aký je rozdiel medzi fakultou a študijným programom?

Každá univerzita alebo vysoká škola sa delí na fakulty, menšie časti fakúlt sú katedry a tie zabezpečujú výučbu v jednotlivých študijných odboroch/programoch. Dôležité je vybrať si ten správny odbor. Ak po čase zistíš, že by si radšej študoval na inom odbore, vyjdeme ti v ústrety.

 

Všetko sa dá, len treba chcieť.

Štúdium na Elektrotechnickej fakulte ma budúcnosť, poď to skúsiť na jednu z najžiadanejších fakúlt na Slovensku – Elektrotechnickú fakultu na Žilinskej univerzite v Žiline, okrem toho, že určite uspeješ, v budúcnosti ťa čaká skvelá kariéra.

 

Podať prihlášku